Solvent Bazlı Zemin Boyama


Solvent Bazlı Zemin Boyama iki komponentli 2 -3 mm kalınlığında yekpare kendi kendine yayılan su ve diğer kimyasal maddelere dayanıklı bir zemin kaplamasıdır.

ÖZELLİKLERİ :
Poliüretan Zemin Kaplaması normal olarak parlak olup istenildiğinde yarı mat ve mat olarak imal edilebilir. Malzeme tatbik edildikten sonra kimyasal reaksiyon sonucunda kuruma ve sertleşme olur ve 7 gün sonra malzeme nihai fiziksel ve kimyasal direncine ulaşır. Epoksi ve Poliüretan Zemin Kaplama AK-EL Dizayn Poliüretan ve Epoksi zemin kaplama sistemleri, Uygulandıkları alanlara Dekoratif ve ideal bir görünüm sunar. Kimyasallara ve aşınmaya dayanıklıdır, Leke tutmaz, su geçirmez, tozumaz. Temizliği son derece kolaydır. Epoksi Zemin kaplama renkleri istenilen şekilde kolayca uygulanabilir.

Yüzey Hazırlaması :
Beton ve diğer çimento bazlı malzemeler için yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Eski yıpranmış beton yüzeylerde gerekli onarım ve astarlama işlemleri yapılmadan zemin kaplaması uygulanmamalıdır. Aşınmış, gevşemiş, mekanik mukavemetini yitirmiş betonarme zeminlerde PU Zemin Kaplaması uygulanmamalıdır. Beton tamamen kurumuş ve sertleşmiş olmalıdır.

Astarlama :
PU Zemin Kaplaması uygulamadan önce özel solventsiz epoksi beton astarı uygulanmalıdır.

Bu astar iki komponentli olup sertleştirici ana reçinenin içine karıştırılarak iyice homojene edilir ve yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır.

CT 428 Kaplama:
Aşındırıcılara, asitlere mukavemetlidir. Zamanla mukavemetini kaybetmez.

CG 205 Reçine:
Karbon Elyafı ile kullanıldıklarında son derece yüksek mekaniksel dayanıklılık oluşturmaktadır.

PG 133 Epoksi Macun:
İnşaat sektöründe sık kullanılır, Yarık ve oyukların tamiratı ve yapıştırılmasında, boyama ve kaplanmasında çatlak yüzeylerin yapıştırılmasında kullanılır.

UYGULAMA METODU :
PU Zemin kaplaması iki komponent olarak ambalajlarında ölçülü olarak piyasaya arz edilmiştir.