Akrilik Zemin Kaplama


Saha içerisinde topun kontrollü olarak oynanmasını sağladığından özellikle tenis kortları zeminleri için geliştirilmiştir. Açık ve kapalı havada oynanan tüm spor oyunları için uygundur, Basketbol Sahası, Voleybol Sahası, Tenis Kortu vb,

BASKETBOL, VOLEYBOL, TENİS SAHALARI AÇIK ALAN ZEMİN KAPLAMASI İÇİN UYGUN SPOR ZEMİNİDİR.

Alt Yapısı tercihen asfalt kaplanmış standart ölçülerinde hazırlanmış zemin üzerine uygulanan sistemdir. Asfalt zemin istenilen oranda ( %0,5 ) meyillendirilmeli ve yüzeyi ıslah edilmelidir.

Akrilik zemin kaplama sistemi toplam dört katmandan oluşmaktadır ;

1. Kat Primer (arındırıcı, temizleyici)
2. Kat Resurfecer (dolgu katı düzleştirici)
3. Kat Cushion (esneklik sağlama, kauçuk)
Cushion toplam üç kat uygulanır
4. Kat Precoat (istenilen renklerde renk katmanı) Precoat toplam iki kat uygulanır

Çok amaçlı sahalarda (Basketbol ve Voleybol bir arada olan sahalar) ve tenis kortlarında kullanılan sistemdir. Bu sistem diğer sistemlere nazaran daha ekonomik olması nedeniyle tercih edilen sistemlerden birisidir. UV ışınları, yağmur ve ısıya karşı dirençli bir zemin kaplamasıdır.

İTF ONAYLI AKRİLİK CUSHION SİSTEM ZEMİN KAPLAMA ŞARTNAMESİ ;

Mevcut asfalt kış sezonu 15 ile 20 gün bekledikten sonra, tazyikli su ile yıkanarak,asfalt yapısından kaynaklanan topraklar temizlenecek,saha kuruduk dan sonra akrilik zemin kaplama işlemine geçilecektir. Yukarıdaki nitelikteki asfalta 1 kat Resurfacer (min 0,350 gr./m2) pürüzleri giderme malzemesi uygulanacak üzerine 2 kat Cushione plus çekildikten sonra . 2 kat akrilik ana renkler çekilecektir (min 0,300 gr ./m2) ve istenilen renkte çizgiler çizilerek akrilik zemin kaplama işlemi tamamlanır.