Duvar Korumalığı


Maç ve oyunlar esnasında çocukların zarar görmesini engelleyen ve basketbol pota altları ve kolonları kaplama gibi dekoratif amaçlı duvar koruyucularımız ile salonlarınıza hem koruma hemde şıklık katabilirsiniz.

Özellikle kapalı spor salonlarında tercih edilen duvar koruyucuları sporcuların güvenliğini önemli derecede arttırır. Spor salonlarında bu duvar koruyucuların bulunmaması amansız kazaların meydana gelmesine sebep olabilir. Tüm spor camiası bu tip önlemlerin daha önceden alınmasını önermektedir. Spor salonu duvar koruyucu ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Duvar koruyucu ürünlerimizin başlıca özellikleri:

Duvar Koruyucuları, Pota Altı Koruyucular , Arzu edildiği taktirde kolonların kaplanması 18mm Sunta üzerine 35mm. Suntex ve renk seçenekleri ile deri kaplama 120 x 183 cm ‘lik plaklar halindedir.

Duvar Korumalığı  ve Köşe Koruma Sistemleri kaza riskini azaltıyor ve hasarı önlüyor.

Duvar Koruma Sistemleri ve Köşe Koruma Sistemleri bugün her yerde tercih edilmekte. Bunun sebebi örneğin evde bebeğinizin, dışarıda ise mülkün ve cana gelebilecek zararın azalmasında önemli bir etken.

Köşe koruma sistemleri evlerde bebeğinizi mobilyanın sivri köşelerinden koruyabilir. Böylece sert eşya köşelerinden dolayı doğabilecek yaralanmalar azalmış olur.
Duvar koruma sistemleri ise olabilecek darbelerde zararı azaltır. Kazalarda aynı zamanda sıfır hasar sağlanabilmektedir. Hastaneler, Oteller, Alışveriş Merkezleri gibi yapılarda vazgeçilmez bir malzemedir ve bakım giderlerini de azaltmaktadır.

Duvar Korumalığı KORUMA PROFİLLERİ ; 
Duvar koruma profilleri, hastahanelerde sedye ve tekerlekli sandalyelerin, alışveriş merkezlerinde de el arabalarının çarpmalarına karşı duvar yüzeylerini ve boyayı korumak amacıyla kullanılmaktadır.
Aynı zamanda oteller, lokantalar, okullar, bekleme salonları vs. gibi mekanlarda masa veya sandalye benzeri hareket edebilen cisimlerin çarpmalarına maruz kalabilecek yerlerde yüzeyi ve boyayı korumakta kullanılmaktadır.Duvar üzerinde koruma fonksiyonlarını yerine getirebilecek uygun bir seviyede dübel ve vida ile monte edilmelidir.PVC esaslı olup, alüminyum takviye profili üzerine monte edilmektedir. Uç kısımlara gelen bitiş kapaklarıyla montaj tamamlanmış olmaktadır. Kapı altı tekmelik bantlar, kapıların kolay ve hasar görmeden açılmasını sağlar.Köşe koruma profilleri, hastahanelerde sedye ve tekerlekli sandalyelerin, alışveriş merkezlerinde de el arabalarının çarpmalarına karşı sütun ,duvar köşelerini ve duvar korumalığı boyayı korumak amacıyla kullanılmaktadır.Aynı zamanda oteller, lokantalar, okullar, bekleme salonları vs. gibi mekanlarda masa veya sandalye benzeri hareket edebilen cisimlerin çarpmalarına maruz kalabilecek yerlerde yüzeyi ve boyayı korumakta kullanılmaktadır.Kolon ve duvar köşelerini koruma fonksiyonlarını yerine getirebilecek uygun bir boyda dikey olarak uygulanır.Doğrudan köşeye yapıştırılan veya aluminyum takviye profiline geçirilerek gizli vidayla tespit edilen iki tipi mevcuttur. Aluminyum takviyeli tipinin bitiş uçları da duvar korumalığı vardır.