Epoksi Bazlı Zemin Boyama


Dayanıklı ve uzun ömürlü Poliüretan kaplama TANIMI :

Epoksi Bazlı Zemin Boyama iki komponentli 2 -3 mm kalınlığında yekpare kendi kendine yayılan su ve diğer kimyasal maddelere dayanıklı bir zemin kaplamasıdır.

ÖZELLİKLERİ :
Poliüretan Zemin Kaplaması normal olarak parlak olup istenildiğinde yarı mat ve mat olarak imal edilebilir. Malzeme tatbik edildikten sonra kimyasal reaksiyon sonucunda kuruma ve sertleşme olur ve 7 gün sonra malzeme nihai fiziksel ve kimyasal direncine ulaşır. Epoksi ve Poliüretan Zemin Kaplama AK-EL Dizayn Poliüretan ve Epoksi zemin kaplama sistemleri, Uygulandıkları alanlara Dekoratif ve ideal bir görünüm sunar. Kimyasallara ve aşınmaya dayanıklıdır, Leke tutmaz, su geçirmez, tozumaz. Temizliği son derece kolaydır. Epoksi Zemin kaplama renkleri istenilen şekilde kolayca uygulanabilir. Yüzey Hazırlaması : Beton ve diğer çimento bazlı malzemeler için yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Eski yıpranmış beton yüzeylerde gerekli onarım ve astarlama işlemleri yapılmadan zemin kaplaması uygulanmamalıdır. Aşınmış, gevşemiş, mekanik mukavemetini yitirmiş betonarme zeminlerde PU Zemin Kaplaması uygulanmamalıdır. Beton tamamen kurumuş ve sertleşmiş olmalıdır. Astarlama : PU Zemin Kaplaması uygulamadan önce özel solventsiz epoksi beton astarı uygulanmalıdır.

EPOX HB-80
Epoxy Zemin Boyasi

TANIMI

Iki komponentli, Epoxy bazli parlak zemin kaplama malzemesi.

KULLANILDIĞI YERLER

Hastane, ilaç ve gida sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasinin üretimi etkiledigi sanayi tesislerinde hafif /orta insan ve araç trafigine uygun zemin kaplamasi olarak kullanilir.

RENK

RAL kartelasina bakiniz.

KARIŞIM ORANI

Agirlikça 80 kisim ana malzeme, 20 kisim sertlestirici.

SARFİYAT

Teorik olarak 0.5-1 mm arasinda degisen kalinliklardaki kaplamalarda yaklasik

0.8-1.2 kg/m2.

AMBALAJ

20 kg.lik takimlar halinde.

İNCELTİCİ

Malzeme uygulamaya hazirdir.Ancak araç gereç temizliginde kullanilmasi amaciyla Tiner kullanilmalidir.

DEPOLAMA

10-35°C’de rutubetsiz kapali ortamlarda orijinal açilmamis ambalajlarinda 1 yil

DEKLERASYON

HARMFULL-R10,20/21,38 S24/25

TEKNİK BİLGİLER ÖZELLİKLERİ

Yüksek kimyasal ve mekanik dayanikliliga sahip olup sert bir film olusturur. Solventsiz olusundan dolayi yangin tehlikesi yoktur.Film yüzeyi parlak ve kaygandir.Kolay temizlenir, bakteri barindirmaz, tozumaz, sagliga zarari yoktur.

Özgül Agirlik :20°C’de 1.38 gr/cm3

Kati Madde :Volumetrik %99

DAYANIKLILIK

Seyreltik asitlere, seyreltik ve konsantre alkalilere, temizlik deterjan ve dezenfektanlarina, bitkisel, madensel ve hayvansal yaglara, tatli su ve deniz suyuna, mazot, benzin, alkol ve daha birçok solvente dayaniklidir.

UYGULAMA ŞARTLARI

Yeni beton ve çimento sivanin en az 21 gün kürlenmesi gerekir.Kürlenmis yüzeydeki harç artigi v.s. hafif kumlama veya firçalama ile uzaklastirildiktan sonra seçilen astar uygulanir.Eski beton ve çimento siva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevsek parçaciklar kumlama, kazima, firçalama ile uzaklastirilir.Yag ve gres artiklari deterjanli su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4 lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yikanir.Seçilen astar uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasina dikkat edilmelidir.

UYGULAMA
Ana malzeme karistirildiktan sonra sertlestirici ilave edilerek homojen oluncaya degin 2-3 dakika karistirilir.Karisim 15 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir.Karisim ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme hazirlanmamalidir.Uygulamada kisa tüylü rulo veya tarak mala kullanilmalidir.Kaplamada sikisan hava kirpi rulo yardimiyla uzaklastirilmalidir.

UYGULAMA SICAKLIĞI

+5°C’nin altinda uygulama yapilmamalidir.

KARIŞIM ÖMRÜ

20°C’de 1 saat. Karisim miktari ve ortam sicakligi yükseldikçe karisim ömrü kisalir.

KATLAR ARASI BEKLEME SÜRESİ

En az 24 en fazla 48 saat. Bu zaman süresi asildigi taktirde zemin, iyi bir yapisma için zimpara ile pürüzlendirilmelidir.

KURUMA SÜRESİ

20°C’de yüzeysel kuruma :6-8 saat
20°C’de tam Kuruma :16-24 saat

KÜRLENME SÜRESİ

20°C’de 7 gün.Bu süre zarfinda boya filminin hiç bir kimyasal ve mekanik etkiye maruz kalmamasi gerekir.

Epoksi Bazlı Zemin Boyama

Bu astar iki komponentli olup sertleştirici ana reçinenin içine karıştırılarak iyice homojene edilir ve yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır.

CT 428 Kaplama:
Aşındırıcılara, asitlere mukavemetlidir. Zamanla mukavemetini kaybetmez. CG 205 Reçine: Karbon Elyafı ile kullanıldıklarında son derece yüksek mekaniksel dayanıklılık oluşturmaktadır. PG 133 Epoksi Macun: İnşaat sektöründe sık kullanılır, Yarık ve oyukların tamiratı ve yapıştırılmasında, boyama ve kaplanmasında çatlak yüzeylerin yapıştırılmasında kullanılır.

UYGULAMA METODU :
PU Zemin kaplaması iki komponent olarak ambalajlarında ölçülü olarak piyasaya arz edilmiştir.